EuroCup XIII - mecz z FF
Dodany: 2006-06-04 :: 16:03:50
Od ostatniego newsa na stronie minęło sporo czasu. Nie oznacza to jednak, iż Polewka nic nie grała, gdyż pozostało jeszcze wiele zaległych spotkań, które postaram się w najbliższym czasie nadrobić. Teraz jednak postanowiłem zając się jak dotychczas naszym ostatnim spotkaniem w ramach EuroCup XIII. Zostało ono rozegrane 21 maja o godzinie 22:00. Tym razem naszymi rywalami byli zawodnicy FF. Warto dodać, iż z powodu wcześniejszej porażki z sFx, aby myśleć nadal o awansie wręcz musieliśmy wygrać ten mecz.

supplydepot2
Axis: FF
Allies: Polewka

Pierwsze kilkanaście ataków nie przyniosło jakichkolwiek skutków (jeśli nie liczyć momentu, w którym Robolowi zabrakło nieco szczęścia, aby podłożył ładunek pod Main Gate). Dopiero po niecałych czterech minutach od rozpoczęcia udało się nam przedrzeć przez zadziwiająco dobrą obronę FearFactory. Chwilę później pod Forward Bunker Gate wylądował dynamit. Kilka sekund przed eksplozją dolnej bramy Robol oraz chester uzbroili ładunki pod Forward spawn rear exit. CP udało się przejąć bez większych problemów, jednak dopiero na niecałe 10 minut do końca zostało ono zniszczone, a następnie naprawione przez chestera. Chwilę później pod Depot Gate podłożony został dynamit (9:18). Niedługo po wysadzeniu głównej bramy podobny los spotkał East (West do końca pozostało nienaruszone). Na 7:30 min do końca truck stał już na miejscu. W tym jednak momencie defensywa naszych rywali zdecydowanie się umocniła i dopiero niecałe 4 minuty później chesterowi udało się naprawić i aktywować Crane Controls. Chwilę później bez większych problemów kot, chester oraz incognito opanowali ciężarówkę i bez przeszkód rozpoczęli ją odholowywać. Daleko jednak nie zajechali, gdyż buzka ‘celnym’ artem ściągnął wszystkich trzech. Opóźniło to nieco dostarczenie złota na miejsce.
Czas – 11:11.

Axis: Polewka
Allies: FF

Po ponad minucie bez problemowej obrony FragStealer podłożył ładunek pod Forward Bunker Gate. Sytuacja została natychmiast opanowana i Robol rozpoczął rozbrajać ładunek, jednak PF krc załatwił sprawę i musieliśmy wycofać się w okolice CP. Chwilę później ponownie krc – tym razem przy użyciu mortara – ściągnął buzkę, kota i chestera. Zaledwie niecałą minutę po wysadzeniu bramy Zaskroni3c uzbroił ładunek pod Depot Gate, a kilkadziesiąt sekund później zawodnicy FF całkowicie oczyścili teren wokół CP, które natychmiast zostało zniszczone przez Frag`Stealera i naprawione (8:00). W międzyczasie dynamit wylądował pod Forward spawn rear exit, a prawie dwie minuty po wysadzeniu Depot Gate zaskroni3c i frag`stealer podłożyli ładunki pod odpowiednio East oraz West Gate. Było wyraźnie widać, iż supplydepot nasi rywale mają bardzo dobrze opanowaną. Zaledwie kilka sekund po wysadzeniu bocznych wejść FF naprawiło i aktywowało Crane Controls. Teren wokół trucka na chwilę został oczyszczony, jednak już kolejny atak zakończył się odbiciem ciężarówki przez Mit0sa, Frag S., racheta oraz krc. W tym jednak momencie Frag`Stealer – podobnie jak wcześniej buzka – fatalną ‘puszką’ wymordował połowę swojego zespołu. Oczywiste było jednak, iż mając 4 minuty w zapasie, zawodnicy FF pobiją ustawiony przez nas czas. I tak też się stało, gdyż już w kolejnym ataku udało im się przejąć ciężarówkę i odholować ją na miejsce.
Czas – 7:38.

frostbite
Allies: FF

Początek drugiej mapy nie zapowiadał niczego dobrego. Już w pierwszym lub drugim ataku FF uzbroiło ładunek pod Main Door. Chwilę później także CP było w ich posiadaniu, a po niecałej minucie od rozpoczęcia Zaskroni3c podłożył dynamit pod Service Door. Na 9:30 min do końca buzka zniszczył CP, jednak natychmiast zostało ono naprawione. Mając ponad 9 minut w zapasie nasi przeciwnicy zaczęli atakować office room. Po około minucie bezskutecznych ataków rachetowi udało się przejąć dokumenty, jednak buzka szybko opanował sytuację i wszystko rozpoczęło się na nowo. Kolejna minuta upłynęła i – tym razem Mit0s – po raz kolejny FF zbiegło z objective. Tym razem mieliśmy nieco więcej szczęścia, gdyż praktycznie przy radiu lazarowi udało się odbić doki. Ostatecznie dopiero na niecałe 5:30 min do końca FearFactory przejęło dokumenty i nie pewnymi problemami je dostarczyło na miejsce.
Czas – 7:03.

Axis: FF

FF ustawiło przeciętny czas, więc mieliśmy spore szanse, aby go pobić. Już w pierwszym ataku – podobnie jak w przypadku FF – podłożony został dynamit pod Main Door. Nieco więcej czasu – około minuty - potrzebne było na przejęcie CP. Kilkanaście sekund później Robol uzbroił ładunek pod Service Door. W międzyczasie dwukrotnie (najpierw chester, a chwilę później buzka) udało się nam przejąć dokumenty, jednak z marnym skutkiem. Około pół minuty po tym fakcie po raz kolejny ukradliśmy doki, jednak wszystko skończyło się odbiciem ich przez zawodników FF. Dopiero na 3 minuty do końca kot skutecznie przejął dokumenty, które kilkadziesiąt sekund później zostały zabezpieczone.
Czas – 5:16.

braundorf
Allies: FF

Żeby nadal myśleć o awansie do fazy playoff musieliśmy wygrać to spotkanie. Przez pierwsze 2 minuty bez problemów udawało się nam obronić ataki ze strony FF (co prawda po około minucie Mit0s przejął flagę, jednak została ona natychmiast odbita). Dopiero na 13 minut do końca straciliśmy kontrolę nad Factory Discrit. Tym samym natychmiast pod Main Gate oraz Side Door uzbrojone zostały ładunki. W międzyczasie naprawiliśmy CP, nad którym jednak bardzo szybko straciliśmy kontrolę. W tym momencie sytuacja nie wyglądała zbyt ciekawie, gdyż FF miało grubo ponad 9 minut na wysadzenie Bunker Controls. Jak się okazało obawy te były przedwczesne, gdyż udało się nam bez problemów bronić przez prawie 5 minut (co prawda na 6 minut do końca FF podłożyło dynamit pod Controlsami, jednak sytuacja została natychmiast opanowana i Robol rozbroił ładunek). Ostatecznie po ponad 10 minutach od rozpoczęcia Zaskroni3c uzbroił dynamit pod Bunker Controls. Tym razem zabrakło nieco parę sekund, aby po raz kolejny rozbroić ładunek. Mimo to czas ustawiony przez zawodników FearFactory był delikatnie mówiąc nienajlepszy.
Czas – 10:53.

Axis: FF

Po bodajże dwóch bezskutecznych atakach, na 10 min do końca chester przejął Factory Discrit. Kilka sekund później Robol podłożył ładunek pod Main Gate. Tym samym 30 s później główna brama była tylko wspomnieniem. Po minucie podobny los spotkał Side Door. W międzyczasie FF naprawiło CP oraz Side Gate, które chwilę później zostały zniszczone przez buźkę. Tak więc zanim jeszcze Side Door zostało znoszone CP był w naszych rękach. Tym oto sposobem droga do Bunker Controls stała otworem. Defensywa FearFactory szybciej posypać się nie mogła, bo w praktycznie pierwszym ataku udało się nam podłożyć dynamit pod Controlsami.